فرآیند طراحی و راه اندازی وب سایت

تقریباً در اکثر موارد وقتی صاحبان کسب و کار و افراد مختلف تصمیم به راه اندازی وب سایت برای توسعه کار و یا معرفی تخصص خود به مخاطبین می گیرند. دو سوال مهم مطرح می شود یک اینکه وب سایت چگونه و به چه وسیله ای طراحی و راه اندازی می شود و دوم اینکه چه کارهای از سوی مالک وب سایت و طراح و برنامه نویس باید انجام پذیرد.

برای اینکه یک وب سایت خوب و کارآمد داشته باشید و در عین حال با فرآیند طراحی و راه اندازی وب سایت ها بیشتر آشنا شوید یک نمونه از پیشنهاد فنی طراحی و راه اندازی وب سایت را تهیه و دردسترس شما قرارداده ایم.

روش اجرا

طراحی و راه اندازی وب سایت طی ۵ مرحله انجام می شود. که زمان مورد نیاز برای پیاده سازی هر مرحله مطابق با حجم اطلاعات و گستردگی خدمات متغییر خواهد بود. هرکدام از این مراحل در زمان تعیین شده شروع، طراحی و راه اندازی می شود ضمناً در بخشی هایی مراحل بصورت همزمان اجرا میگردند.

timeline_pre_loader

گرافیک رابط کاربری و ساختار ظاهری سایت

تجزیه تحلیل اطلاعات اولیه مربوط به نوع کسب و کار یا تخصص فرد و تعیین رنگ ها، تم، فونت ها، اندازه ها، ابزارها و نقشه وبسایت طی این مرحله محیط های گرافیکی شامل صفحات وب و اپلیکیشن، رابط های کاربری مربوط به کاربران، مخاطبان، مشتریان و ادمین های سیستم طراحی میگردد. لازم به ذکر است تمامی فرم ها و ماژول ها طی جلسات مشخصی تصویب شده و به تیم گرافیک ارائه می شود که با استفاده از ابزارهای گرافیکی طراحی خواهد شد و نمونه گرافیکی (Prototype) هر بخش در طول این فرآیند جهت ارائه نظر و سلیقه به رویت و تصویب مالک وبسایت می رسد.

ساختار Backend وب سایت و بانک اطلاعاتی

در این مرحله با توجه به نیاز کسب و کار مربوطه و امکان سنجی انجام شده در مرحله قبل ساختار سایت با کمک CMS وردپرس و انجام تغییرات و کد نویسی اختصاصی و یا برنامه نویسی با استفاده از زبان PHP انجام شده و بانک اطلاعاتی سایت ایجاد می شود در موارد خاص و مورد نیاز از هر دو سیستم به صورت همزمان استفاده می شود.

برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایل

در این مرحله از طراحی و راه اندازی وبسایت ها همزمان با مراحل پایانی برنامه نویسی هسته و بانک اطلاعاتی برنامه نویسی اپلیکیشن های برای سیستم عامل های اندروید و iOS انجام می شود.

پیش راه اندازی و راه اندازی نهایی

پس از پایان برنامه نویسی هسته و بانک اطلاعاتی و یا پیاده سازی برروی وردپرس نسخه آزمایشی (Beta) به مالک وبسایت ارائه می شود و مشکلات عملیاتی و تغییرات ضروری جهت بهبود عملکرد سایت بررسی و برطرف خواهد شد و پس از آن فرآیند استقرار تکمیل و نسخه نهایی و آموزش های لازم برای درج مطالب و راهبری به نماینده یا مالک وبسایت ارائه می شود.

پیشتیبانی فنی و راهبردی

درمواردی که کارفرما دارای نفر و اطلاعات فنی لازم باشد تیم افراسان پشتیبانی فنی و تخصصی و خدمات سئو و تبلیغات را به مالکین وب سایت ها ارائه می دهد و در صورت اعلام نیاز از سوی مالکین کسب و کارها همه امور مربوط به راهبری وبسایت، بروز رسانی های فنی، تولید و درج محتوی مرتبط و سایر موارد ذکر شده در قالب بسته های پشتیبانی برای وبسایت ها انجام می شود.

نمونه کارها
مرکز آموزشی ثمره خرد

مرکز آموزشی ثمره خرد

گروه مهاجرتی و تجاری HB-Impex

گروه تجاری HB-Impex

دستیار کلیک آزاد

دستیار کلیک آزاد

شرکت ایستا

شرکت ایستا

نیرو صنعت

نیرو صنعت

فهرست