فرآیند طراحی و راه اندازی وب سایت

تقریباً در اکثر موارد وقتی صاحبان کسب و کار و افراد مختلف تصمیم به راه اندازی وب سایت برای توسعه کار و یا معرفی تخصص خود به مخاطبین می گیرند. دو سوال مهم مطرح می شود یک اینکه وب سایت چگونه و به چه وسیله ای طراحی و راه اندازی می شود و دوم اینکه چه کارهای از سوی مالک وب سایت و طراح و برنامه نویس باید انجام پذیرد.

برای اینکه یک وب سایت خوب و کارآمد داشته باشید و در عین حال با فرآیند طراحی و راه اندازی وب سایت ها بیشتر آشنا شوید یک نمونه از پیشنهاد فنی طراحی و راه اندازی وب سایت را تهیه و دردسترس شما قرارداده ایم.

روش اجرا

طراحی و راه اندازی وب سایت طی ۵ مرحله انجام می شود. که زمان مورد نیاز برای پیاده سازی هر مرحله مطابق با حجم اطلاعات و گستردگی خدمات متغییر خواهد بود. هرکدام از این مراحل در زمان تعیین شده شروع، طراحی و راه اندازی می شود ضمناً در بخشی هایی مراحل بصورت همزمان اجرا میگردند.

timeline_pre_loader

گرافیک رابط کاربری و ساختار ظاهری سایت

تجزیه تحلیل اطلاعات اولیه مربوط به نوع کسب و کار یا تخصص فرد و تعیین رنگ ها، تم، فونت ها، اندازه ها، ابزارها و نقشه وبسایت طی این مرحله محیط های گرافیکی شامل صفحات وب و اپلیکیشن، رابط های کاربری مربوط به کاربران، مخاطبان، مشتریان و ادمین های سیستم طراحی میگردد. لازم به ذکر است تمامی فرم ها و ماژول ها طی جلسات مشخصی تصویب شده و به تیم گرافیک ارائه می شود که با استفاده از ابزارهای گرافیکی طراحی خواهد شد و نمونه گرافیکی (Prototype) هر بخش در طول این فرآیند جهت ارائه نظر و سلیقه به رویت و تصویب مالک وبسایت می رسد.

ساختار Backend وب سایت و بانک اطلاعاتی

در این مرحله با توجه به نیاز کسب و کار مربوطه و امکان سنجی انجام شده در مرحله قبل ساختار سایت با کمک CMS وردپرس و انجام تغییرات و کد نویسی اختصاصی و یا برنامه نویسی با استفاده از زبان PHP انجام شده و بانک اطلاعاتی سایت ایجاد می شود در موارد خاص و مورد نیاز از هر دو سیستم به صورت همزمان استفاده می شود.

برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایل

در این مرحله از طراحی و راه اندازی وبسایت ها همزمان با مراحل پایانی برنامه نویسی هسته و بانک اطلاعاتی برنامه نویسی اپلیکیشن های برای سیستم عامل های اندروید و iOS انجام می شود.

پیش راه اندازی و راه اندازی نهایی

پس از پایان برنامه نویسی هسته و بانک اطلاعاتی و یا پیاده سازی برروی وردپرس نسخه آزمایشی (Beta) به مالک وبسایت ارائه می شود و مشکلات عملیاتی و تغییرات ضروری جهت بهبود عملکرد سایت بررسی و برطرف خواهد شد و پس از آن فرآیند استقرار تکمیل و نسخه نهایی و آموزش های لازم برای درج مطالب و راهبری به نماینده یا مالک وبسایت ارائه می شود.

پیشتیبانی فنی و راهبردی

درمواردی که کارفرما دارای نفر و اطلاعات فنی لازم باشد تیم افراسان پشتیبانی فنی و تخصصی و خدمات سئو و تبلیغات را به مالکین وب سایت ها ارائه می دهد و در صورت اعلام نیاز از سوی مالکین کسب و کارها همه امور مربوط به راهبری وبسایت، بروز رسانی های فنی، تولید و درج محتوی مرتبط و سایر موارد ذکر شده در قالب بسته های پشتیبانی برای وبسایت ها انجام می شود.

نمونه کارها
نیرو صنعت

نیرو صنعت

شرکت مهندسی درسی

شرکت مهندسی درسی

دستیار کلیک آزاد

دستیار کلیک آزاد

شرکت ایستا

شرکت ایستا

فیلیک استودیو

فیلیک استودیو

فهرست